Edebiyat

KİTABIN ORTASI

Ko Kitabınortası Dergisi Sayı 31 Ekim 2019
KO Kitabın Ortası Dergisi kitabın ve sanatın nabzını tutmak için yola çıktı. Her sayısında okur dünyanıza bir çeşitlik kazandırmak için tematik konular üzerinden kitap dosyaları ve alanlarında uzman isimler ile röportaj yapıyor.

Hem kitap okuma alışkanlığı hem yayıncılık dünyası son yıllarda farklılaştı. Özellikle son yirmi yılda dijital teknolojilerin gelişmesi ve genişlemesi sektörde çeşitli kaymalara yol açtı. Sanat eleştirmenliği ve kitap eleştirileri de buna uygun bir şekilde mecra değiştirdi. Akademik araştırmalar dahi online araştırma forumları üzerinden ve elektronik kitaplar, web siteleri ile online kanallar üzerinden ilerliyor. Bu mecralar, temel araştırmalar için akademik camiada da yetkin kaynaklar olarak tanımlanıyor.

Yazılı kitap ve kültür sanat eleştirilerinin elektronik arşivleri de oldukça önem kazandı. Bu eksende KO Kitabın Ortası ekibi, okurları için geleneksel yayıncılık platformunu, dijital yayıncılık platformuyla birleştiriyor. Kültür sanat etkinlikleri ve kitap eleştirileri alanında, izleyici ve okur ile kaliteli ve kapsamlı bir diyalog platformuna zemin teşkil ediyoruz.